Jak zaplanować ruch?

Przeprowadzka może być zniechęcająca i jest tak wiele rzeczy do przemyślenia i zapamiętania. Istnieją jednak sposoby, aby to ułatwić, a my przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci przejść płynnie i bezproblemowo.

1- Zrób spis przed rozpoczęciem pakowania
Dokonując inwentaryzacji wszystkich przedmiotów w domu, pokój po pokoju, możesz oszacować rozmiar ciężarówki potrzebnej do przetransportowania tego wszystkiego. Może również pomóc Ci łatwo zobaczyć, czego już nie potrzebujesz, umożliwiając uporządkowanie bałaganu przed przeprowadzką.

W przypadku dużych urządzeń, takich jak pralki i zmywarki, zapoznaj się z instrukcjami producenta dotyczącymi przenoszenia tych elementów. Pozwala to uniknąć zatorów w dniu przeprowadzki, dając Ci dużo czasu na zorganizowanie dodatkowej pomocy potrzebnej do załadowania wynajętej ciężarówki.

Jeśli dokonujesz redukcji i nie zdecydowałeś jeszcze, jakie meble będą pasować do Twojego nowego domu, samo przechowywanie jest opłacalnym sposobem na zabezpieczenie swoich rzeczy, podczas gdy Ty decydujesz, co zachować, a czego się pozbyć .

2- Znajdź tani wynajem ciężarówek do przeprowadzek
Kiedy już znasz datę przeprowadzki, ważne jest, aby zaplanować, w jaki sposób zamierzasz przewieźć wszystkie swoje rzeczy do nowego domu. Organizując wynajem własnej ciężarówki do przeprowadzek, możesz zaoszczędzić pieniądze, dotrzymać harmonogramu i mieć pełną kontrolę nad całym procesem przeprowadzki. Jednokierunkowy wynajem ciężarówek to świetna opcja w przypadku relokacji, ponieważ po zakończeniu pracy umożliwia oddanie wynajętej ciężarówki na stacji  najbliżej Twojego nowego domu.

Wynajmij ciężarówkę do przeprowadzek firmy już dziś i zapewnij sobie korzystną cenę.

3- Poinformuj dostawców i dostawców o swoim nowym adresie
Ważne jest, aby być na bieżąco ze wszystkimi zadaniami administracyjnymi związanymi ze zmianą adresu. Chociaż może się to wydawać przytłaczające, większość tych zadań można załatwić online lub przez telefon.

Pierwszym i najważniejszym zadaniem jest skontaktowanie się z firmami użyteczności publicznej i powiadomienie ich o przeprowadzce. Zgodnie z ogólną zasadą, najlepiej powiadomić dostawców usług komunalnych z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem przed datą przeprowadzki. Warto założyć klimatyzacją, zrobią to fachowcy z duer.pl/klimatyzacja/warszawa/

Pamiętaj, aby poprosić istniejącą firmę użyteczności publicznej o pozostawienie swoich usług na 48 godzin po przeprowadzce, a nową o włączenie ich na 48 godzin przed przybyciem. Daje to czas na rozwiązanie wszelkich problemów lub komplikacji i zapewnia dodatkową ochronę w przypadku zmiany harmonogramu. Upewnij się, że dokonałeś ostatniego odczytu licznika pod starym adresem i początkowego odczytu licznika pod nowym adresem, abyś mógł je przekazać dostawcy mediów.

4- Wskazówki dotyczące pakowania
Pakowanie może być najbardziej zniechęcającą częścią przeprowadzki, ale organizacja ma kluczowe znaczenie. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć stresu związanego z pakowaniem domu:

– Wybierz odpowiednie pudełka do przeprowadzki. Jedno pudełko nie pasuje do wszystkich i prawdopodobnie będziesz potrzebować kilku różnych rozmiarów i typów pudełek do pakowania różnych rzeczy. Koniecznie zapoznaj się z różnymi rodzajami dostępnych pudełek do pakowania, aby zapewnić wygodny transport rzeczy do nowego domu.

– Ostrożnie zawiń delikatne przedmioty. Przed zapakowaniem do transportu należy dokładnie owinąć wszystkie delikatne przedmioty najbardziej odpowiednim materiałem. W przypadku bardzo delikatnych przedmiotów sugerujemy ciasną warstwę folii bąbelkowej, natomiast większe meble najlepiej chronią wytrzymałe podkładki z bawełny, które zapewniają idealną ochronę zarówno podczas transportu, jak i przechowywania.

– Zapakuj każdy pokój osobno . Gdy zbliża się dzień przeprowadzki, umieść pudełka w każdym pokoju w domu, ostrożnie oznaczając każdy z nazwą pokoju, do którego pójdzie w nowym domu. W dni poprzedzające dzień przeprowadzki skorzystaj z wolnego czasu, pakując do pudełek każdego pokoju przedmioty, które nie będą potrzebne do czasu przeprowadzki. Zanim dotrzesz do ostatnich kilku dni w obecnym domu, powinieneś mieć tylko podstawowe rzeczy do spakowania.

5- Pakowanie poruszającej się ciężarówki
Teraz, gdy twoje rzeczy są spakowane i gotowe do wyjazdu, jesteś prawie gotowy, aby wyruszyć w drogę do nowego domu. Aby uzyskać szczegółowy przewodnik, jak najlepiej załadować swoje rzeczy do wynajętej ciężarówki, zapoznaj się z naszym ostatecznym przewodnikiem po optymalizacji przestrzeni.

Kompletny przewodnik, aby przygotować się do wprowadzenia się do nowego domu

Aby zmniejszyć stres, trzeba nauczyć się przygotowywać do wyprowadzki. Jak powie Ci każdy doświadczony mechanik, to trochę sztuka.

Ale zadanie nie jest tak trudne, jeśli idziesz z planem. Będzie mniej przeoczeń i poczujesz się bardziej spokojny z tym procesem.

Będziesz zaskoczony, o ile łatwiejsze jest przenoszenie, jeśli wcześniej włożysz jakieś prace przygotowawcze. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak przygotować się do ruchu.

Być zorganizowanym

Niezależnie od tego, czy uważasz się za planistę, czy nie, musisz nim zostać, kiedy się przeprowadzasz. Nie tylko potrzebujesz planu, ale także musisz się go trzymać.

Kup segregator lub, jeśli wolisz, utwórz folder na swoim komputerze, aby śledzić cenne informacje. Przechowuj wszystkie swoje listy kontrolne w jednym miejscu, abyś wiedział, gdzie się znajdują, kiedy ich potrzebujesz. Śledź pokwitowania, dokumenty i umowy, których będziesz potrzebować podczas przeprowadzki. Przed przeprowadzką warto zaprosić fachowca jak http://hydraulik.krakow.pl/.

Zatrudnij odpowiednią firmę

Czy planujesz skorzystać z pomocy firmy przeprowadzkowej, aby pomóc w przeprowadzce? Jesteś w dobrym towarzystwie, ponieważ ponad  korzysta z usług przeprowadzek każdego roku.

Przeprowadzki poradzą sobie z ciężką pracą i ciężką pracą. Będziesz odczuwać znacznie mniej stresu, gdy będziesz wiedział, że Twoje wyposażenie domowe jest w doświadczonych rękach.

Pamiętaj, aby przed podjęciem decyzji poprosić o wycenę z kilku różnych firm. Zalecamy również przeczytanie recenzji online przed podpisaniem jakichkolwiek umów.

Przekaż swoją pocztę

Musisz udać się do lokalnego urzędu pocztowego, aby przekierować pocztę, zanim przejdziesz na nowy adres. Lub, jeśli dobrze znasz internet, możesz to wszystko zrobić online.

Przekazywanie poczty gwarantuje, że nie przegapisz paczek ani rachunków. Trudno jest wszystko śledzić podczas ruchu (nawet z segregatorem). Przekazywanie poczty eliminuje konieczność wyszukiwania poczty, gdy jesteś już zestresowany.

Transfer narzędzi i podobnych usług

Po przyjeździe będziesz potrzebować mediów w nowym miejscu. Aby uniknąć przebywania w ciemności, zadzwoń do firm użyteczności publicznej z dużym wyprzedzeniem. Jeśli poczekasz do ostatniej chwili, mogą nie być w stanie od razu kogoś wysłać.

Nie zapomnij także o dostawcach telewizji kablowej i Internetu.

Jeśli masz system bezpieczeństwa, dostawcy będą musieli znać datę Twojego wprowadzenia. Alarmy bezpieczeństwa to coś, czego nie chcesz czekać na ponowne połączenie.

Nie wydawaj pieniędzy na pudełka

Jeśli przygotowujesz się do wyprowadzki z ograniczonym budżetem, nie wydawaj ani grosza na pudełka. Przeszukaj lokalne ogłoszenia  lub internetowe wyprzedaże w garażach dla używanych ruchomych skrzyń. Wielu sprzedawców z dużymi pudełkami będzie trzymało dla Ciebie pudełka, jeśli zadzwonisz i zapytasz.

Najlepszym miejscem na znalezienie świetnych pudełek do przeprowadzek za darmo są sklepy meblowe. Ich pudła są często ogromne i solidne, dokładnie to, czego możesz potrzebować do przeprowadzki.

Jak przygotować się do łatwej przeprowadzki

Teraz, gdy znasz już proste kroki, jak przygotować się do przeprowadzki, przejdź do tego. Zacznij od stworzenia segregatora planowania i zobowiązuj się do nie odstępowania od niego. Skorzystaj z list kontrolnych online, aby utrzymać się na właściwej ścieżce, gdy dotrze do drutu.

Sprawdź naszą sekcję Styl życia, aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących domu i projektowania . Damy Ci wszystkie wskazówki, których potrzebujesz, aby uczynić swój nowy dom sanktuarium.