Transport mebli

Sposoby na przewóz lodówek do nowego mieszkania

Przeprowadzając się musimy pomyśleć o przewiezieniu różnych sprzętów, które znajdują się w naszym domu. Sprzętem wymagającym odpowiedniego podejścia jest z całą pewnością lodówka. Trzeba bardzo wyraźnie powiedzieć, że aby podczas przeprowadzki nie ucierpiała należy obchodzić się z nią ostrożnie przestrzegając przy tym ściśle określonych zasad. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że zanim dojdzie do transportu lodówki musi ona zostać odłączona od prądu.

Lodówka musi stać wyłączona przez przynajmniej dwie godziny przed transportem. Zaleca się jednak aby czas ten wydłużyć nawet do czterech godzin. Wtedy będziemy mieli pewność, że lodówka w czasie transportu nie ucierpi. Nie wolno przewozić lodówki z jej zawartością. Oznacza to, że przed transportem z lodówki należy wyjąć całą przechowywaną w niej żywność. Należy również pamiętać o tym aby z lodówki wyjąć wszystkie półki. Są one wykonane ze szkła i w czasie transportu mogłyby się po prostu stłuc. Wyjęte półki należy owinąć czymś, co zapobiegnie ich potłuczeniu się. Najlepiej do tego celu nadaje się folia bąbelkowa.

Zawiniętą folię należy zakleić taśmą tak aby się nie odwinęła. Półki warto złożyć w jeden karton. Dzięki temu szybko je znajdziemy po przyjechaniu na miejsce. Do transportu należy również odpowiednio zabezpieczyć drzwi lodówki. Przede wszystkim trzeba je zakleić. Nie mogą one bowiem w czasie transportu się otwierać. Drzwi można zakleić taśmą klejącą.

Musi to jednak być taśma bezbarwna. Ta w kolorze szarym pozostawi na lodówce ślady, których niestety już nie usuniemy.

Dodaj komentarz