Transport mebli

Problemy przy przenoszeniu lodówki do nowego mieszkania?

Sprzętem, który znajduje się w każdej kuchni jest lodówka. Kiedy się przeprowadzamy musimy pomyśleć również o jej przetransportowaniu. Aby podczasprzeprowadzki lodówka nie ucierpiała należy pamiętać o przestrzeganiu kilku prostych zasad . Przede wszystkim przynajmniej dwie godziny przed planowanym przewozem lodówki powinna ona zostać odłączona od prądu. Trzeba wyraźnie podkreślić, że nie wolno przewozić lodówki bezpośrednio po odłączeniu od prądu.

Nie wolno transportować również lodówki z zawartością. W związku z tym należy wyjąć całą przechowywaną w niej żywność. Wyjęte muszą z niej zostać również szklane półki a także wszystkie pojemniki, które są ruchome. Koniecznie trzeba pomyśleć również o odpowiednim zabezpieczeniu szklanych półek. Warto owinąć je na przykład folią bąbelkową oraz obkleić tak aby folia ta się nie zdarła. Dzięki temu będziemy pewni, że półki nie zostaną porysowane.

Można je złożyć w jednym kartonie, który jednak powinien być dość solidny. Jeśli bowiem będzie zbyt delikatny półki mogą nam wypaść przez co mogą się potłuc. Drzwi lodówki należy do transportu zakleić. Dzięki temu nie otworzą się w trakcie przenoszenia czy jazdy samochodem transportowym. Nie wolno jednak użyć do tego celu szarej taśmy pakowej.

Taśma taka pozostawia na drzwiach od lodówek brzydkie zabrudzenia, które niestety pozostaną na nich już na stałe. Bez obaw możemy natomiast sięgnąć po taśmę bezbarwną. Jeżeli chcemy być pewni, że drzwi w trakcie transportu się nie porysują powinniśmy przykleić do nich na przykład stary koc.

Dodaj komentarz