Transport mebli

Jak właściwie przenosić i przewozić lodówkę?

Lodówka jest jednym ze sprzętów, który może nam sprawić nieco więcej trudności podczas przeprowadzki. Nie chodzi tu tylko o jej wagę, która mieści się w przedziale 70-90kg, ale o to, że podczas transportu należy pamiętać o kilku ważnych zasadach, których należy przestrzegać, aby jej nie uszkodzić. Przed transportem lodówka powinna być odpowiednio zabezpieczona.

Pierwszy krok to oczywiście dokładne opróżnienie jej zawartości. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o przechowywaną w niej żywność, ale również o półeczki czy pojemniki. Te elementy najlepiej przewozić w osobnym kartonie, uprzednio zabezpieczając je najlepiej folią bąbelkową. Następnie dochodzimy do drzwiczek. Drzwiczki oraz kabel najlepiej unieruchomić przy pomocy taśmy klejącej (najlepiej sprawdza się bezbarwna, nie pozostawia ona bowiem trudnych do usunięcia śladów).

Kiedy drzwiczki są już dobrze zabezpieczone powinniśmy owinąć lodówkę folią bąbelkową ewentualnie również folią stretch. Jeśli zdecydujemy się również na to drugie rozwiązanie, to należy zostawić miejsca nie pokryte folią, w których wygodnie będzie nam złapać lodówkę. Folia jest bowiem bardzo śliska i w rezultacie lodówka może nam się wyśliznąć. Lodówkę najlepiej jest znosić w dwie osoby. Pierwsza z nich powinna trzymać lodówkę od dołu, druga nieco powyżej, asekurując jednocześnie stabilność urządzenia. Drzwiczki lodówki powinny znajdować się z przodu, a skraplacz z tyłu (jednak nie należy za niego chwytać).

Powinniśmy pamiętać o tym, że nie możemy lodówki zbytnio przychylić, ponieważ może to spowodować przelanie się płynu znajdującego się w agregacie, a w rezultacie uszkodzić lodówkę. Mimo tego, że obecnie można transportować lodówkę zarówno w pionie jak i w poziomie, to jednak wciąż jest jeszcze zalecany ten pierwszy sposób. Jeśli z jakiś powodów jesteśmy zmuszeni przewozić lodówkę w poziomie, to powinniśmy pamiętać o tym, żeby strona tłoczna sprężarki znajdowała się u góry, a po ustawieniu i wypoziomowaniu lodówki w nowym miejscu należy odczekać 24 godziny przed jej załączeniem.

Dodaj komentarz