Transport mebli

Jak transportować lodówkę podczas relokacji mieszkania?

Jeśli musisz przenieść swoją lodówkę do nowego mieszkania, być może obawiasz się tego zadania. To nie jest dobry pomysł, aby przenieść lodówkę samemu. Możesz się poważnie zranić próbując zrobić coś takiego. Odnotowano historie ludzi, którzy próbowali przetransportować lodówkę samodzielnie i trafili do szpitala ze złamaniami i obrażeniami wewnętrznymi.

Najwyraźniej nie jest to najlepsza droga. Są lepsze sposoby na spędzanie wolnego czasu niż przebywanie na szpitalnym łóżku. Poza tym potrzebnych jest co najmniej dwóch ludzi by podnieść taką wagę, jeśli trzeba manewrować po schodach to tym bardziej. Czasem lepiej jest mieć wózek na kółkach. Część z zaleceń będzie zależeć od konkretnego typu lodówki, z jaką się przeprowadzasz. Na przykład jeśli lodówka ma tylko jedne drzwi będzie znacząco swobodniej zrealizować to zadanie. Jeśli masz lodówkę z podwójnymi drzwiami lun to będzie o wiele trudniejsze.

Naprawdę chcesz być pewien, że wiesz jak to zrobić zanim zaczniesz. Należy rozważyć likwidacje drutów stalowych umieszczonych na tylnej części urządzenia. Chcemy też uniknąć problemu z powodu otwartych drzwi. Należy użyć dużego kawałka taśmy, aby utrzymać drzwi zabezpieczone. Jednak radzę oprzeć się pokusie, aby wykorzystać taśmę klejącą . Nigdy nie utrzyma tego urządzenia i jego drzwi. Ta taśma musi trzymać drzwi mocno. Możesz użyć wózka z kółkami, możesz poprosić kogoś o pomoc. Jeśli to zrobisz możesz przenieść lodówkę z łatwością.

Polecam przechowywać lodówkę w pozycji stojącej przez cały czas, o czym przeczytałem tutaj. Nie przechylaj jej na bok, ponieważ będzie to mogło zniszczyć sprężarkę. Olej będzie kapał i to zniszczy cewki, które odpowiadają za schłodzenie całego urządzenia. Istnieją wewnątrz urządzenia, które nie mogą działać prawidłowo, jeśli dostanie się do nich olej. Dlatego lodówka musi pozostawać w pozycji pionowej. Jeśli położysz urządzenie na boku to olej dostanie się do tych miejsc.

Dodaj komentarz