PrzeprowadzkiTransport mebli

Wyprowadzka do innego kraju i transport pianina

Współcześnie ludzie coraz częściej decydują się na wyprowadzki do innych krajów. Szczególnie w obrębie Unii Europejskiej jest to coraz popularniejsze.Brak granic sprawia, że ludzie chętniej migrują z kraju do kraju, zazwyczaj po prostu w poszukiwaniu o wiele lepszego życia. Niejednokrotnie jednak zmieniamy zupełnie kontynent swojego zamieszkania. Bardzo chętnie nasi rodacy przeprowadzają się z całym swoim dobytkiem do Stanów Zjednoczonych, Kanady, a nawet i do Australii. W przypadku każdego takiego transportu największym problemem jest zabranie swojego dobytku. Odległości są ogromne, ale ważne jest nie tylko to w jaki sposób przewieziemy nasze rzeczy, ale tak naprawdę również jakich opłat się spodziewamy. Szczególne problemy mogą być związane z przedmiotami bardzo wartościowymi, na przykład z pianinami.

Transport pianina o wartości historycznej.

Wiele osób ma w swoich domach pianina czy fortepiany, które są jeszcze w spadku po rodzicach czy nawet dziadkach lub pradziadkach. Instrumenty te mają ogromną wartość sentymentalną, i nawet jeśli nikt ich nie używa, to stanowią pamiątkę z którą nie chcemy się rozstawać. Niestety stare pianino może mieć także wartość historyczną i tutaj zaczynają się pewne schody. Zgodnie z przepisami naszego kraju związanego z wywozem zabytków z terenu Polski w wielu przypadkach będzie nam potrzebne zdobycie odpowiedniego pozwolenia. Pianino zostanie bowiem uznane za zabytek w momencie, gdy ma więcej niż 50 lat, a do tego jego wartość opiewa na kwotę minimum 16 tysięcy złotych. Jeśli mamy właśnie taki instrument do wywiezienia to musimy postarać się o pozwolenie. Jeśli w trakcie załatwiania formalności okaże się, że nasze pianino ma zbyt dużą wartość  historyczną dla naszego kraju, aby mogło zostać wywiezione, to niestety, ale pozwolenia możemy nie dostać. Wtedy nie pozostaje nam tak naprawdę nic innego jak oddanie pianina w opiekę naszym znajomym lub też zawiezienie go do muzeum, gdzie na pewno będzie godnie traktowane.

Przygotowywanie pianina do transportu

Opłaty na granicy

W przypadku wielu krajów należy liczyć się także z tym, że przyjdzie zapłacić nam cło za przewożenie swojego dobytku. Imigranci często mają taryfę ulgową, czyli nie muszą płacić cła za przywiezienie rzeczy będących naprawdę dobytkiem. Zazwyczaj warunek jest taki, że przez kilka lat tych przedmiotów nie można sprzedać. Pianino może być tutaj jednak potraktowane różnie przez celników, w zależności do tego do jakiego kraju chcemy je przywieźć. Warto więc przed przeprowadzką dowiedzieć się wszystkiego na temat wwozu naszego pianina, aby być przygotowanym na ewentualne opłaty.

Firma transportowa

Po załatwieniu wszystkich formalności nie pozostaje nam już nic innego jak po prostu skontaktować się z firma realizująca transport pianin. Powinna być to firma naprawdę profesjonalna, która ma doświadczenie w transporcie pianina na tak duże odległości. To naprawdę duże wyzwanie, a chyba nikt nie chce, aby jego pianino zostało uszkodzone w transporcie. Na wszelki wypadek nie wolno jednak zapominać o dodatkowym ubezpieczeniu cennego instrumentu.

Dodaj komentarz