Przeprowadzki

Wskazówki jak organizować sprawnie przeprowadzkę

Kiedy przeprowadzamy się do większego bądź też po prostu pierwszego własnego mieszkania wiąże się to dużymi emocjami. Towarzyszy nam z jednej strony radość i podniecenie, a z drugiej strony obawa czy sobie ze wszystkim poradzimy od strony formalnej. Elementem, który najbardziej nas zazwyczaj przeraża jest przeprowadzka.

Musimy pamiętać jednak o tym, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Wszystko przebiegnie sprawnie i bez zarzutu, pod warunkiem że się do tego odpowiednio przygotujemy. Musimy pamiętać o tym, że przeprowadzka mieszania to proces. Nie możemy więc przystępować do szybkiego pakowania, kiedy samochódfirmy transportowej stoi już pod blokiem. Jeśli nie mamy na to czasu, możemy zlecić całość przeprowadzki łącznie z pakowaniem i rozpakowywaniem firmie przeprowadzkowej.

Jeśli jednak chcemy co nieco zaoszczędzić, to możemy etap pakowania i rozpakowywania przejść sami. To co będzie nam niezbędne to nie tylko czas, cierpliwość i plan działania, ale też duża ilość kartonów, gazet, foli, bąbelkowej i taśmy klejącej.

Jeszcze przed właściwym procesem przeprowadzki i pakowaniem najważniejszych rzeczy najlepiej zrobić jest gruntowne porządki i powyrzucać wszystkie te rzeczy, które są nam zbędne i których nie będziemy już używać. Dzięki temu nie będziemy musieli robić już selekcji w nowym mieszkaniu ani też nie będziemy przewozili niepotrzebnych rzeczy. Najlepiej osobno pakować sprzęty z każdego pomieszczenia i zaczynać od tych, których używany najmniej (ulubiony kubek i talerzyk należy sobie zostawić na sam koniec). Przy pakowaniu materiałów szczególnie delikatnych takich jak sprzęt elektroniczny, zastawa stołowa, kubki, wazony, figurki, obrazy, lustra należy zachować wszelkie środki i owijać je szczelnie folią bąbelkową i gazetami, a po włożeniu do kartonu pozostałą część wypełniać papierem i styropianem. Po zapakowaniu należy zaś od razu je opisać.

Dzięki temu znacznie ułatwimy sobie rozpakowywanie. Elementy szczególnie cenne, jak również takie, które pod żadnym pozorem nie mogą ulec zagubieniu takie jak dokumenty, karty kredytowe, biżuterie itd. najlepiej jest przewieźć samemu.

Dodaj komentarz