Relokacje mieszkań

W jaki sposób spakować nasz dobytek przed przeprowadzką?

Przygotowywania do przeprowadzki to bardzo ważny proces. Obecnie coraz więcej osób korzysta z usług firm transportowych. Jeśli jednak chcemy co nieco zaoszczędzić lub w ogóle myślimy o tym, żeby przeprowadzić się we własnym zakresie warto pomyśleć o tym, aby samodzielnie spakować swój dobytek. Warto za czynności te zabrać się odpowiednio wcześniej, aby później uniknąć pakowania w popłochu, bałaganu, a często również nieuchronnych szkód. To co będzie nam z pewnością potrzebna to duża ilość kartonów, starych gazet, papierów, taśmy oraz foli bąbelkowej. Jeśli nie korzystamy z usług profesjonalnej firmy transportowej możemy iść za radą z bloga http://www.przeprowadzkazagranice.pl/ zapytać o kartony w pobliskim sklepie spożywczym. Z pewnością dostaniemy ich wystarczająca ilość.

Musimy jednak pamiętać o tym, aby pakować przewożone przedmioty rozsądnie. Jeśli karton nie daje się podnieść, to oznacza to zazwyczaj, że jest on po prostu przeładowany i podczas próby jego przenoszenie dno może się rozerwać. Lepiej przyjąć wiec taką zasadę, że cięższe przedmioty pakujemy pojedynczo, ewentualnie do niewielkich kartonów, tak aby łatwej było je przenosić. Przejdźmy teraz do rzeczy szczególnie delikatnych. Jeśli chodzi o zastawę stołowa, to talerze powinno przewozić się w pozycji pionowej stawiające jeden koło drugiego i przepadając je papierem lub folią belkową. Sporo czasu należy także poświęca na filiżanki, kubki, szklanki, kieliszki czy wazony.

Tutaj każdy element powinien być owinięty warstwą folii lub gazety. Pozostałą przestrzeń w kartonie oraz luźne miejsca pomiędzy poszczególnymi elementami należy zaś wypełnić papierem. Szczególną wagę należy przyłożyć również od pakowania obrazów i luster. Obrazy powinny być owinięte dosyć ściśle gazetą, a dopiero różniej tekturowym opakowaniem. Z kolei powierzchnie lustra należy skleić skrzyżowaną taśmą oraz zabezpieczyć jego rogi przed potłuczeniem. Całość należy zaś dokładnie opakować folią bąbelkową. Pakowanie to jedna sprawa.

Musimy jednak pamiętać również o tym, aby w szczegółowy sposób opisać wszystkie kartony. Jest to ważne z dwóch powodów. Po pierwsze bardzo ułatwi nam to sprawę po przewiezieniu rzeczy na miejsce. Po drugie będzie to wskazówką dla przewożących rzeczy osób, że z danym kartonem muszą ssie obchodzić bardzo ostrożnie, ponieważ znajduje się w nim przykładowo szkło.

Dodaj komentarz