Przeprowadzki

Przeprowadzka – trudny czas dla dzieci

Przy przeprowadzce nie zapomnij wziąć pod uwagę potrzeb swoich dzieci. Można bardzo łatwo zapomnieć o potrzebach dziecka podczas przeprowadzania się do nowego domu i będziesz tak pochłonięty praktycznością przeprowadzki, że może się tak stać. Ale przeprowadzka może być to trudny czas dla dzieci. One również zostawiają za sobą znajome miejsca i przyjaciół dla siebie ważnych. One też będą rozpoczynać nowy rozdział w swoim życiu- muszą się zmierzyć z przystosowaniem się do nowego domu, sąsiedztwa, a nowa szkoły. Przygotowanie się do przeprowadzki jest ważne, niech dzieci wiedzą o przeprowadzce jak najszybciej.

Niech sobie uświadomią, że to naprawdę się wydarzy

Im więcej czasu dasz im na to, by mogły o tym pomyśleć i przygotować się do tego tym łatwiejsze to będzie dla nich. Daj dzieciom szansę wyrazić swoje uczucia i staram się być uczciwy. Większość dzieci będzie odczuwać złość, smutek. Te reakcje są naturalne i należy się ich spodziewać. Pomóż starszym dzieciom zrobić książkę adresową.

Wiedza o tym, że mogą pozostać w kontakcie z przyjaciółmi jest ważnym elementem udanego przejścia do nowego domu. W dzisiejszych czasach – być może można im pomóc założyć własny adres e-mail lub własny blog lub profil w portalu społecznościowym – dzięki temu mogą pozostać w kontakcie z przyjaciółmi przez Internet. Podczas przeprowadzki staraj się mieć pozytywne i spokojne nastawienie- tak bardzo jak tylko możesz. Nie zawsze łatwo, bo jest to wszystko stresujące, ale proszę- postaraj się.

Dzieci szczególnie są wrażliwe na matki nastrój i są bardzo wrażliwe na stres, co prowadzi do tego, że dziecko może się nawet rozchorować- a jest to ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, gdy jesteś w trakcie pakowania. Młodsze dzieci mogą spędzać więcej czasu z innymi dziećmi lub z przyjaciółmi, więc nie zdziw się, jeżeli są one bardziej otwarte na zmiany.

Zaangażowanie dzieci w pakowanie jest ważne

Szczególnie starsze dzieci mogą umieścić własne rzeczy w pudełkach, a dzieci w każdym wieku będą cieszyć się dekorowaniem pudełek, w których zostały umieszczone te wszystkie rzeczy. Spowoduje to również znalezienie rzeczy przez dzieci w łatwiejszy sposób, kiedy będziecie już w nowym domu. Staraj się trzymać normalnej dziecięcej rutyny.

Niech godzina posiłków czy też pójścia do spania się nie zmieni. Pamiętaj, aby spakować ulubiony koc, misia lub książki. Musisz pomóc dzieciom pożegnać się z ważnymi osobami w ich życiu. Możesz zorganizować małe przyjęcie. Pomóż dzieciom zrobić notatnik na temat starego domu. To ważniejsze niż rozpakować wszystkie rzeczy w domu. To naprawdę nie ma znaczenia, czy wszystkie książki są na półkach w ciągu pierwszych kilku dni czy nawet tygodni, ale ważne by twoje dzieci czuły się dobrze. Niech sypialnie dzieci będą bezpieczne i wygodne. Upewnij się, że mają swoje rzeczy wokół siebie. Niech dzieci mają coś do powiedzenia w jaki sposób chcą udekorować swój nowy pokój. Pomoże im to uzyskać poczucie kontroli nad swoim środowiskiem ponownie.

Dodaj komentarz