Przeprowadzki

Planujesz realizację przeprowadzki w Łodzi? Koniecznie zwróć więc na to uwagę!

Jeśli planujesz swoją przeprowadzką gdzieś na terenie Łodzi to zapewne zastanawiasz się nad tym czy nie wynająć do tego zadania specjalistycznej firmy, która odpowiednio się wszystkim zajmie. To oczywiście najlepszy wybór. Jeśli wynajmowaliśmy malutkie mieszkanie i przeprowadzamy się do innego to faktycznie przeprowadzkę można wykonać na własną rękę. Zazwyczaj meble nie są nasze, tak samo jak większość sprzętów AGD, a więc spokojnie zmieścimy nasze rzeczy na kilka kursów do samochodu osobowego. Przy wyprowadzkach na większą skalę przyda się już jednak profesjonalna pomoc, ale właśnie…słowo „profesjonalna” jest czasem niestety źle rozumiane przez firmy.

Pozwolenia i referencje

W Łodzi znaleźć można wiele firm zajmujących się przeprowadzkami, i choć konkurencja między nimi jest ogromna, to niestety nie zawsze wpływa to na jakość usług. Koniecznie zwróć więc uwagę na pozwolenia takiej firmy. W trakcie pierwszej rozmowy zapytajmy o te dokumenty i dokładnie je prześledźmy. Warto zapytać się także o przykłady ostatnich zleceń, jakie były realizowane, najlepiej takich dla firm. Wtedy możemy łatwo zweryfikować referencje i dowiedzieć się czy dana firma naprawdę zna się na rzeczy.

Łódzka firma przeprowadzkowa

Zapytaj o ubezpieczenie

Niestety istnieją firmy realizujące przeprowadzki w Łodzi, które nie oferują żadnego ubezpieczenia na swoje usługi. Nie odpowiadają one za uszkodzenia powstałe podczas transportu, a czasem nawet pracownicy są bez ubezpieczenia, bo pracują na przykład na czarno. Efekt? Jeśli takiemu pracownikowi coś stanie się w naszym domu to my będziemy odpowiedzialni za to wszystko i to na nas może spocząć obowiązek finansowej rekompensaty.

Wyposażenie firmy transportowej

Wszystkie firmy wykonujące przeprowadzki między innymi (przeprowadzajac.pl – przeprowadzki łódź), niezależnie od tego czy ma to miejsce na terenie Łodzi, czy w każdym innym mieście, powinny posiadać specjalistyczny sprzęt do wykonywania takich zleceń. Bez niego łatwo o uszkodzenia naszego dobytku, w szczególności mebli, sprzętów RTV oraz AGD. Fakt posiadania profesjonalnego sprzętu może dobrze świadczyć o firmie. Dlaczego? Ponieważ jest bardzo kosztowny i firma, która z zasady swojego funkcjonowania partaczy zlecenia, z pewnością nie zainwestuje w tego typu rzeczy.

Dodaj komentarz