Przeprowadzki

Oto kilka wskazówek przy przenoszeniu się do nowego domu

Czytałem kiedyś w artykule poruszającym temat przeprowadzki, że to może być najbardziej stresujące wydarzenia obok śmierci bliskiej osoby czy rozwodu. Ludzie, jako gatunek nie są stworzeniem wędrownym. Nasi przodkowie zatrzymali chęć do migracji i osiadli na obszarach żyznych i produktywnych i rozpoczęli nową drogę życia. Przeprowadzka to czas, kiedy trzeba spakować wszystkie swoje rzeczy, a następnie przenieść się do nowego miejsca. Niektórzy ludzie mogą przeprowadzać się tylko kilka razy w życiu, a niektórzy robią to kilka razy każdego roku. Osoby, które poruszają się często powiedzą, że kluczem do bezstresowego swobodnego ruchu jest przygotowanie się przed czasem. Zmniejsza to zadania, które muszą być wykonane w dniu faktycznej przeprowadzki, wspiera to również zapobieganie incydentom z powodu stresu i zapomnienia o czymś istotnym.

Więc oto kilka wskazówek, które pomogą przenieść się do nowego domu

Weź do ręki pióro i notatnik i zacznij tworzyć listę wszystkich rzeczy, które trzeba zrobić przed przeprowadzką.

Trzymaj ten długopis i notatnik w wyznaczonym miejscu w domu i powiedz innym członkom rodziny na ten temat. Powiedz im , aby zanotowali rzeczy, które są istotne dla przeprowadzki. Wraz z tym jak dzień przeprowadzki się zbliża i stres zaczyna się zwiększać pewnie korzystanie z tej listy będzie łatwiejsze dla wszystkich.

Również warto zrobić oddzielną listę wnioskodawców i pakujących, którzy muszą być informowani o etapach przeprowadzki. Możesz użyć przeprowadzkę jako okazję , aby zrobić trochę wiosennych porządków. Będziesz musiał wziąć się za sortowanie wszystkich rzeczy, więc dlaczego nie skorzystać z okazji, aby pozbyć się rzeczy, których nie chcesz lub nie potrzebujesz więcej. Możesz pozbyć się śmieci, które leżały wokół lub pozbyć się ubrań, które nie nadają się już do noszenia i tylko zajmują większą przestrzeni szafy.

Możesz dać je na cele charytatywne lub jeśli nie czujesz się człowiekiem charytatywnym wtedy możesz sprzedać swoje rzeczy w sklepie przewozowym. Wszystkie śmieci, jakich uda Ci się pozbyć z tej przestrzeni zobaczysz w kategoriach pieniędzy, będziesz w ten sposób mógł zaoszczędzić na procesie przeprowadzki. Zacznij od sortowania i pakowania rzeczy, które nie mają bezpośredniego zastosowania. Znowu ta zasada pozwala zaoszczędzić czas i stres później – szczególnie, jeśli jesteś osobą, która ma pracę i planuje wziąć urlop przed przeprowadzką do wykonania zadania sortowania i pakowania. Na przykład, jeśli jest lato to możesz zacząć się pakować wszystkie swoje rzeczy zimowe i odwrotnie. Potrzebne ci będą też specjalne rzeczy do pakowania.

Musisz mieć wystarczająco dużo materiałów do pakowania . Możesz przynieść pudła z pracy lub można je kupić od firmy sprzedającej opakowania. I sugerują, skorzystać z oferty firmy sprzedającej opakowania,ponieważ jest to rozwiązanie, które pomoże spełnić wszystkie z Twoich potrzeb pakowania. Dostaniesz wszystko, co potrzebne tj. skrzynki, taśmę, folię bąbelkową, znaczniki i etykiety. Nie zapomnij o specjalnych pojemnikach na spakowanie drogich rzeczy.

Dodaj komentarz