Przeprowadzki

Jak uniknąć stresu przy przeprowadzce?

Przeprowadzki? Niektórzy ludzie twierdzą, że to najbardziej stresujące rzeczy, przez które każdy musi przejść. Mimo, że jest to prawdopodobnie dość blisko prawdy to istnieje wiele sposobów, aby zmniejszyć stres i niepokój przy każdej przeprowadzce. Po pierwsze musisz być zorganizowany. Zarządzania czasem skutecznie może pomóc przy przeprowadzce i może pomóc złagodzić stres.

Zrób listę wszystkich rzeczy , które trzeba zrobić, a następnie podziel je po tygodniach poprzedzających przeprowadzkę pozwalając sobie na to, by mieć wystarczająco dużo dni, aby osiągnąć wszystko, co jest w tym tygodniu na liście. Wyczyszczenie domu z wszystkich zbędnych dodatków pozwoli Ci czuć się bardziej zorganizowanym. Będzie to również oznaczać, że kiedy zaczynasz pakowanie będziesz pakował tylko potrzebne ci rzeczy. Pakowanie i rozpakowywanie wszelkich bubli może być frustrujące i czasochłonne. Wyeliminowanie bałaganu również pomaga złagodzić stosunek do niektórych starych rzeczy, które mogły Cię powstrzymać do tej pory przed ich wyrzuceniem. Proces eliminacji starych rzeczy pomoże Ci w przejściu z jednego etapu swojego życia do następnego, pozostawiając przeszłość w przeszłości i lepszą nadzieję na przyszłość. Staraj się uzyskać pomoc, gdy jej potrzebujesz.

Twoi bliscy prawdopodobnie przeprowadzali się co najmniej raz w życiu dlatego każdy z nich może zrozumieć, jak ten czas może być stresujący. Zapytaj znajomych i rodzinę, czy mogą przyjść na kilka godzin i pomóc ci się spakować. Jeśli przeprowadzasz się daleko to może to być jedna z ostatnich szans na to, by spędzić razem czas na chwilę przed przeniesieniem się, a oni mogą docenić spędzenie czasu z tobą przed przeprowadzką. Rozstanie się z miejscem, które było długo twoim domem to może być stresujące i emocjonalne doświadczenie.

Nie należy ignorować uczucia straty, smutku i niepokoju, którym czasami towarzyszą inne uczucia związane z odejściem od domu, rodziny i przyjaciół. Pozwól sobie czas na pożegnanie. Polecam wydać przyjęcie pożegnalne lub taką opcję by choć zaprosić znajomych na obiad. Polecam pochodzić po swojej okolicy i odwiedzić ulubione miejsca.

Pozwól sobie przeżywać wspomnienia i poczuć emocje, jakie one wywołują. Po przeprowadzce często jest tak, że spędzamy długie godziny na rozpakowywaniu i sprzątanie domu całkowicie zapominając o tym, że trzeba o siebie dbać. Zaniedbując się w ciągu przeprowadzki często może spowodować większą ilość stresu i wpływać na nas niekorzystnie zarówno emocjonalnie jak i fizycznie. Musisz przeznaczyć trochę czasu na liście zadań dla relaksu.

Pozwól sobie na obiad z przyjaciółmi i rodziną , odwiedź ulubioną kawiarnią lub pozwól sobie na przeczytanie książki lub obejrzenie filmu. To nie musi być ogromne i ekstrawaganckie wydarzenie, tylko coś małego. Ale ważne jest takie poświęcenie czasu by choć chwilę być z dala od zgiełku. Daj sobie czas na to by zrównoważyć siebie, zatrzymać się, odetchnąć i uwolnić niepokój.

Dodaj komentarz