Przeprowadzki

Jak spakować się efektywnie do przeprowadzki?

Przeprowadzka to naprawdę bardzo trudne zadanie. Zanim dojdzie do przewożenia naszych rzeczy i mebli musimy się spakować a meble i sprzęty kuchenne odpowiednio zabezpieczyć. Zaczynając pakowanie należy naszykować sobie kilka lub kilkanaście kartonów o różnej wielkości. To właśnie a kartony będziemy chowali nasze rzeczy. Pakowanie warto zacząć od ubrań, które będą wymagały od nas najmniej wysiłku. Nie musimy ich w żaden sposób specjalnie zabezpieczać.

Wystarczy po prostu ładnie je poskładać i włożyć do pudełka. Następnie warto zabrać się za spakowanie takich rzeczy jak talerzy oraz szklanki czy filiżanki.

W tym wypadku będziemy musieli zadbać o odpowiednie zabezpieczenie tych przedmiotów. Idealnie do tego celu nadaje się folia bąbelkowa, ale jeśli jej nie mamy skorzystać możemy nawet ze starych gazet. Owijając tak kruche i delikatne przedmioty będziemy mieli pewność, że w czasie przeprowadzki się nie potłuką. Na dno kartonu, w którym mają się znaleźć warto położyć miękką i dość grubą tkaninę.

Dzięki temu szklane czy porcelanowe przedmioty zostaną zabezpieczone również od dołu. Warto pamiętać, że każdy karton powinniśmy podpisać. Dzięki temubędziemy wiedzieli, co w którym pudełku się znajduje co z kolei znacznie ułatwi nam późniejsze rozpakowywanie. Jak możesz przekonać się na forum o relokacji mieszkań, wielu ludzi miało potem z tym problemy.

Przygotowując do transportu duże sprzęty takie jak lodówka czy kuchenka należy pamiętać o tym aby przede wszystkim wyjąć ich zawartość. Drzwiczki trzeba pozaklejać tak aby w trakcie transportu nie mogły się otworzyć. Można użyć do tego bezbarwnej taśmy.

Dodaj komentarz