Przeprowadzki

By przeprowadzka była łatwiejsza dla dzieci

Przeprowadzka może być bardzo stresującym wydarzeniem w życiu dla dorosłych, ale może być jeszcze bardziej problematyczna dla dzieci. Większość dzieci nie łatwo potrafi zaakceptować zmiany. Mają obawy, bo odchodzą od swoich przyjaciół, swojej szkoły, a nawet domu, do którego się przyzwyczaili.

Ten wpis powstał we współpracy z blogiem przeprowadzając.pl i ma na celu uświadomienie rodziców o skutkach przenosin

Dzieci boją się przeprowadzania się

Prawdopodobnie masz obawy, jak twoje dziecko poradzi sobie z procesem przeprowadzki. Jeśli związek dziecko – rodzic jest otwarty i jest silny można zrobić tak, by cała przeprowadzka była znacznie łatwiejsza dla dzieci. Gdy uznasz, że ty i twoja rodzina musicie się przenieść najlepiej poinformować dzieci o tym. To byłoby straszne dla nich dowiedzieć się o tym od innego członka rodziny, sąsiada lub znajomego. Po prostu musicie powiedzieć dzieciom, jak tylko dokonacie decyzji o przeprowadzce.

Podczas dyskusji dzieci mogą argumentować i dyskutować z tobą. Musisz zaakceptować bycie rodzicem i powiedzieć im, że co się stało i dlaczego. Należy wyjaśnić, że nie ma miejsca na debatę, że jest już po dokonaniu decyzji. To byłoby mądre, aby pozwolić dzieciom wygłosić swoje obawy, ale eksperci ds. rodzicielstwa zdecydowanie radzą, aby postawić na swoim i niech dzieci wiedzą, że to jest to, co się wydarzy. Kiedy już wyjaśnisz potrzebę przeprowadzki trzeba będzie uwzględnić dzieci w planach przeprowadzki.

Najlepsze porady dla rodziców mówią o tym, aby dać dzieciom okazje by mogły wyrazić swoje własne pomysły na przeprowadzkę. To jest najlepszy sposób , aby umożliwić dzieciom pogodzenie się z sytuacją i przy okazji wspierać wzmocnienie relacji dziecko – rodzic. To jest dobry pomysł, aby zapytać się do dzieci jak ich idealna sypialnia powinna wyglądać i tak dalej. To pozwoli dzieciom na znalezienie tej dobrej strony w całej sytuacji.

Dodaj komentarz